V Birminghame sa konala Výročná konferencia ISF

Výročná konferencia Medzinárodnej minifutbalovej federácie (International Socca Federation) 2019 je právom považovaná za jedno z najdôležitejších podujatí tejto medzinárodnej organizácie. Tento rok sa výročné stretnutie uskutočnilo 19. marca v anglickom Birminghame a zúčastnili sa ho aj zástupcovia nášho Slovenského minifutbalového zväzu.

V Birminghame sa zišli členovia zo všetkých kútov sveta, aby si vypočuli novinky, ako aj plány organizácie na nadchádzajúce obdobie.

Janie Frampton, predsedníčka ISF, otvorila stretnutie s vynikajúcimi správami o stúpajúcom počte členov ISF. Aktuálne má medzinárodná organizácia 87 členských krajín a krajín, ktoré sú v procese pristúpenia. Janie ocenila proaktívny prístup členov k aktivitám medzinárodnej organizácie, ako aj ich snahu o popularizáciu pohybu a športu všetkých vekových kategórii.

Počas diskusie o športovej výbave sa nášmu zväzu podarilo vyhrať futbalovú loptu podpísanú Markom Clattenburgom. Mark so sebou priniesol okrem súťaže o športovú výbavu aj veľa zážitkov zo svojej športovej kariéry, ako aj postrehov a noviniek z pohľadu hlavného rozhodcu ISF. Mimochodom, lopta má už dnes čestné miesto v našej kancelárii.

Generálny riaditeľ Thanos Papadopoulos priniesol pre členov asi najzaujímavejšie informácie, a to hlavne podrobnosti o Majstrovstvách sveta a Lige majstrov. Majstrovstvá sveta sa tento rok, ako už všetci viete, budú konať v meste Rethymno na ostrove Kréta od 12. do 20. októbra. Organizátori so sebou priniesli mnoho prekvapení, medzi najzaujímavejšie, jednoznačne, patrí umiestnenie štadiónu, ktorý bude stáť priamo na pláži. Okrem noviniek o Majstrovstvách sveta Thanos predstavil miesto dejiska Ligy majstrov. Tohtoročnú ligu bude hostiť slovinský minifutbalový zväz v Maribore od 5. do 8. septembra.

Počas konferencie sme mali možnosť stretnúť sa s významýni predstaviteľmi športového sveta z Anglicka. Medzi nimi nechýbal ani bývalý manažér Manchesteru United a Aston Villa Ron Atkinson, ktorý okrem iného spolu s delegátmi oslávil svoje 80. narodeniny.

„Každoročne táto konferencia prináša veľa noviniek zo sveta minifutbalu. Jedná sa o skvelú platformu na výmenú skúseností z organizácie tohto športu v rôznych častiach sveta, ako aj o vynikajúcu príležitosť na realizáciu množstva bilaterálnych rokovaní s kolegami zo zahraničia “, komentoval účasť Slovenska v Birminghame prezident Slovenského minifutbalového zväzu Javer Gusejnov.

„Skúsenosti a rady od predstaviteľov ISF, ako aj postrehy zo stretnutí s kolegami z rôznych krajín sú veľkou motiváciou do novej sezóny pre celý náš zväz“, povedal generálny sekretár zväzu Jakub Klikač.

Viac aktualít o Majstrovstách sveta a Lige majstrov Vám prinesieme už čoskoro.