Už v piatok sa začína Adria Cup

Slovenský minifutbalový zväz finišuje s prípravami na nadchádzajúci Adria Cup v Záhrebe, na ktorý vycestujú naši reprezentanti v piatok ráno. Pred odchodom na tento turnaj sme sa rozhodli vyspovedať manažéra reprezentácie Ivana Křížka, ktorý nám o turnaji ale aj o chlapcoch povedal niečo viac.

Generálny manažér Ivan Křížek

Aký výber ste sa rozhodli zobrať do Záhrebu na Adria Cup?
Na Adria Cup sme vybrali z hráčov, ktorých sme pozvali na reprezentačný zraz. Sme veľmi radi, že bola taká hojná účasť a že svoje kvality mohli ukázať aj hráči z Trenčína. Okrem niekoľkých reprezentantov, ktorí sa zúčastnili už na MS ide do Záhrebu až 7 nováčikov, čo je dôkaz toho, že každý má možnosť zabojovať o záverečnú nomináciu na MS, ktoré sa konajú tento rok na Kréte.

Prvýkrát mohli zabojovať o reprezentačný dres aj hráči z MÚMF Trenčín.
Som nesmierne rád, že na zraz prišlo niekoľko hráčov aj z tejto ligy. Čo nás všetkých príjemne prekvapilo bolo, že to boli naozaj kvalitní hráči. Do záverečnej nominácie na Adria Cup sa dostali až traja, z čoho sa úprimne teším.

Príjemným prekvapením pre realizačný tím boli výkony brankárov. Na základe čoho ste sa rozhodli, že do Záhrebu ide dvojica Souček – Krakovský?
Na zraz sme nominovali troch brankárov, ktorých sledujeme. Okrem spomínanej dvojice bol v hre aj Ivan Hanakovič, ktorý túto sezónu háji dres Menežeris v bratislavskej Unilige. Všetci traja predviedli kvalitné výkony a keby sa počas zrazu nezranil Hanakovič, tréner Caňo by mal problémy vybrať. Krakovský z Red Devils bol najväčší objav celého zrazu a je to kompletný brankár, je to veľký talent. Souček spravil za poseldný rok obrovský progres, a jeho forma sa ukázala aj na MS. Je vynikajúci na čiare a slušne podporuje ofenzívu. Na poste brankára nám rastie veľká konkurencia, čo nás nesmierne teší.

Na súpiske chýbajú hráči ako Pecko, Rigo, Mašulovič či Vajdík. Prečo?
Zhodli sme sa, že do Záhrebu pocestuje výber, zložený len z hráčov, čo boli na reprezentačnom zraze. Menovaní sa nemohli z rôznych dôvodov zúčastniť. Traja mali ligové povinnosti a kapitán z MS Pecko sa doliečoval zo zranenia. Do budúcnosti samozrejme s nimi rátame, tak ako aj s hráčmi z PAPALALULU. Na druhej strane sme radi, že sa do nominácie dostali hráči, ktorí možno v kluboch nehrajú o najvyššie priečky, ale individuálnu kvalitu majú. Nerobíme rozdiely a určite do reprezentácie nevoláme „kamarátov“. Pre každého je to česť reprezentovať krajinu v športe, ktorému sa venujú a som rád, že takých hráčov je naozaj veľa.

S akými plánmi cestujete do Chorvátska?
V prvom rade sme veľmi radi, že sme dostali pozvánku od Chorvátskej federácie. Mrzí ma, že účasť nakoniec museli odmietnuť majstri sveta Nemci a aj Slovinci. Bola by to pre našich chlapcov fantastická skúsenosť. Veríme však, že sa nám tento rok podarí zorganizovať zápas, či už s Nemcami alebo Poliakmi, ktorí patria k špičke minifutbalu na svete. Plány typu „vyhrať turnaj“ nemáme. Je tu možnosť vyskúšať hráčov na ihrisku a vidieť ich aj mimo zápasu. Veľmi nám záleží, aby sa vytvorila partia. Veľa to spravilo aj v Lisabone, kde sa zložila charakterovo fantastická skupina ľudí. Hernú časť budú mať na starosti dvojica trénerov Caňo-Igaz a jediné čo chceme je, aby chlapci na ihrisku nechali dušu a ukázali, že chcú naďalej bojovať o reprezentačný dres.

Superfutbal.sk
Hlavný partner minifutbalovej reprezentácie

Rozpis zápasov:
Piatok:
– 20:00 Slovensko -Belgicko
– 21:15 Chorvátsko – NK Krizevci

Sobota:
– 12:00 Belgicko – Chorvátsko
– 13:15 NK Krizevci – Slovensko

– 18:45 Belgicko – NK Krizevci
– 20:00 Chorvátsko – Slovensko