Trofej Majstrov sveta putuje do Ruska

Po napínavom finále Majstrovstiev sveta 2019 sa zo zisku prvého titulu tešia hráči Ruskej federácie po výhre 3:2 na vicemajstrami z Poľska.

Deväť dní plných toho najlepšieho, čo minifutbal ponúka vyústilo do finálového súboja medzi výbermi Ruska a Poľska (úradujúcich vicemajstrov sveta z roku 2018).

V napínavom súboji sa rýchlymi gólmi Rusko ujalo dvojgólového vedenia, na ktoré reagovali Poliaci kontatkným gólom na 2:1. Hra sa následne presúvala zo strany na stranu, kedy najprv Rusko zvýšilo na 3:1, no Poliakom sa podarilo opäť dotiahnuť súpera na rozdiel jediného gólu. V závere stretnutia výber našich severných susedov vrhol všetky sily do útoku keď skúsil aj hru bez brankára, avšak obrana Ruska bola neprechodnou hradbou pod taktovkou brankára Denisa Korshikova, ktorý si vďaka svojim výkonom v priebehu celého turnaja tešil aj z trofeje najlepšieho brankára.

Po záverečnom hvizde rozhodcu už mohli naplno vypuknúť bujaré oslavy hráčov Ruska, ktorí sa stali najlepším minifutbalovým tímom roku 2019.

Poliaci sa po roku opäť museli uspokojiť s druhým miestom, keď v roku 2018 nestačili vo finále Nemecku. Možno sa im smolu podarí zlomiť v roku 2020, kvalitu v tíme na to určite majú.