SMZ prvýkrát v tomto roku na reprezentačnom ihrisku

Prvá aprílová sobota sa pre SMZ niesla v znamení príprav Slovenska na Majstrovstvá sveta 2019, ktoré sa uskutočnia v októbri na Kréte. Zväz ešte predtým, ako vyšle svojich najlepších reprezentantov na majstrovstvá, čaká veľa tréningov, stretnutí a práce. Základným krokom bolo práve zorganizovanie prvého reprezentačného zrazu, ktorý mal ukázať výkonnosť vybraných hráčov z našich líg.

              Do areálu Mladej Gardy si v sobotu našlo cestu 22 hráčov a 3 brankári z rôznych tímov. Hlavný tréner Caňo pripravil pre nominovaných hráčov „skúšku zručnosti“, ktorá mala preveriť ich schopnosti, rýchlosť, pohotovosť, ako aj tímového ducha. Okrem spoločného tréningu, individuálnych a skupinových aktivít, zameraných na preverenie výkonnosti hráčov, sa na záver stretnutia konali modelované zápasy, ktoré podčiarkli schopnosti jednotlivcov využiť svoj potenciál v mužstve. Následné výkony boli hlavným kritériom pri výbere prvého reprezentačného družstva, ktoré už čoskoro bude reprezentovať SMZ na prípravnom stretnutí Adria Cup.

              Svoju premiéru si v realizačnom tíme odkrútil asistent hlavného trénera Jozef Igaz, ktorý sa svojej úlohy zhostil s maximálnou profesionalitou a veľkým nasadením. „Jednalo sa o moju prvú takúto akciu pri minifutbalovej reprezentácií. Od začiatku ma tešil prístup chalanov, ktorí boli nominovaní. Bolo na nich vidieť, že si pozvanie na prvé stretnutie nesmierne cenia. Napriek tomu, že minifutbal je amatérsky šport, musím povedať, že nám zväz pripravil takmer profesionálne podmienky, za čo im v mene hráčov ďakujem,“ zhodnotil Igaz a pokračoval “bolo ťažké vybrať užší výber zo všetkých zúčastnených hráčov, ktorí sa zúčastnili. Tým, čo sa podarilo presvedčiť gratulujem a na ďalších sa teším na nasledujúcich akciách pod hlavičkou SMZ“.

              Svoj pohľad na prvé reprezentačné stretnutie zrhnul aj hlavný tréner Caňo „Zraz po organizačnej, ako aj hernej stránke prebehol na výbornú. Osobne ma trochu mrzia absencie niektorých hráčov, ktorí sa nemohli stretnutia zúčastniť, čím stratili možnosť reprezentovať našu krajinu na turnaji v chorvátskom Záhrebe, no bez pochýb s nimi počítame v boji o najcennejší dres pred vrcholom sezóny, Majstrovstvami sveta. Snažil som sa poskladať vyvážené a zdravo agresívne mužstvo. Svoju premiéru v národnom drese si odbijú viacerí debutanti, ich výkony na Adria Cupe ukážu, či s nimi budeme počítať aj v budúcnosti. Na zraze ma milo prekvapilo hneď niekoľko hráčov, viacerí z nich sa dostali do záverečnej nominácie , no boli aj takí, ktorí svoju výkonnostnú laťku naopak podliezli.“

Nominácia hráčov na Adria Cup 2019:

Brankári:
Martin Souček  –   Mystery MFC
Dávid Krakovský  –  FC Red Devils

Hráči:
Marcel Fraňa  –  Menežeris
Matej Toman  –  Mystery MFC
Marek Miklaš  – FC Bespiritanol
Lukáš Stronček  – Joga Bonito 
Radovan Staňo  –  Laugaricio FK
Radoslav Drápal  –  FC Red Devils
Miroslav Demčo –  1.FC Pressburg
Andrej Gála  –  FC Artmedia
Jakub Ryban  –  1.FC Pressburg
Lukáš Gálik   –  H.A.R.D.

Náhradníci:
Erik Flámik – FC Red Devils
Marko Vizváry – Engerau Boys
Matej Bodnár – Menežeris