Smolná prehra Slovákov na úvod šampionátu

Slovenská minifutbalová reprezentácia podľahla vo svojom úvodnom zápase na tohtoročných Majstrovstvách sveta po smolnom druhom polčase Anglicku 1:3. O prvé body na šampionáte zabojujú v utorok o 23:00 miestneho času proti výberu USA.

Slovenská minifutbalová reprezentácia po štátnej hymne

V úvodnom stretnutí na Majstrovstvách sveta v minifutbale, ktoré sa konajú v portugalskom hlavnom meste Lisabon dnes Slovenská reprezentácia nestačila na svojich súperov z Anglicka. V prvom polčase Slovensko herne dominovalo, vytvorilo si viacero šancí, ktoré však smolne nepremenilo a súperi šli do šatní za vyrovnaného stavu 0:0.

Po dvoch rýchlych góloch Anglicka z úvodu druhého polčasu sa Slovensko snažilo vstreliť kontaktný gól. To sa im podarilo až šesť minút pred koncom. Tento gól vrátil nádej na zvrat výsledku, avšak to netrvalo dlho, nakoľko už v nasledujúcej minúte po rýchlom protiútoku Anglicko odskočilo opäť na rozdiel dvoch gólov.

V závere polčasu sa Slovensko snažilo s výsledkom ešte niečo spraviť avšak skórovať sa už nepodarilo a tak Anglicko zvíťazilo 3:1.

Ivan Křížek zápas zhrnul slovami: „Škoda nevyužitých šancí v prvom polčase, zápas sa mohol vyvíjať inak. Chlapcom však nie je možné nič vyčítať pri ich reprezentačnej premiére, každý nechal na ihrisku srdce. Pozitívne hodnotím predvedený výkon a ofenzívny futbal, ktorým sme sa chceli prezentovať. Verím, že sa chlapci pred zápasom s USA vyhecujú opäť ku kvalitnému výkonu a že získame prvé body na šampionáte. Ďakujeme všetkým doma za podporu.

Šancu na reparát a zisk prvých bodov majú mladí Slováci v utorok, kedy od 23:00 miestneho času (00:00 SELČ) hrajú s reprezentáciou USA.

Zápasy Slovenska môžu fanúšikovia sledovať prostredníctvom živých prenosov TV Arena Sport, alebo na sociálnych sieťach (Facebook a YouTube).