S Ománom sme dnes získali prvé body na MS 2019

Na Majstrovstvách sveta sa nám podarilo prelomiť smolu s získať prvé body po výhre nad Ománom 2:0.

Po dvoch úvodných prehrách si tím Slovenska chcel napraviť chuť práve v zápase s Ománom. Po zranení kapitána Drápala a Dudáša musel tréner Caňo prispôsobiť tejto situácii aj taktiku. Vzhľadom na to, že kapitán nemohol hrať, po dohode tímu prevzal kapitánsku pásku Toman.

Na turnaji SOCCA Majstrovstiev sveta v malom futbale na Kréte sa Slováci predstavili po dvoch prehrách s Kazachstanom a USA už prakticky bez postupovej šance v treťom skupinovom zápase proti Ománu. Náš tím sa v prvom polčase mierne herne trápil, v druhej časti hry sme však dokázali po niekoľkých slušných akciách dvakrát skórovať vďaka Tomášovi Galkovi. Omán tak po víťazstve nad Nigériou má na konte aj prvú stratu bodov na prestížnom turnaji, súpera nášho výberu môže mrzieť najmä nepremenená tutovka v závere úvodnej dvadsať-minútovky.

Napriek tomu, že do zápasu sme nastupovali ako favorit, na ihrisku to tak dlho nevyzeralo. Hráči Ománu predvádzali bojovný výkon a naši hráči sa prvý polčas trápili, keď okrem samých seba bojovali aj s vlhkým šmykľavým terénom, na ktorom sa šmýkalo všetkým vrátane rozhodcov.

V druhom polčase už náš tím dominoval, avšak nepremieňali sme jednu šancu za druhou. Zo streleckej krízy nás vykúpil až dvoma gólmi Galko v 32. a 35. minúte. Napriek ďalším veľkým šanciam sa nám však už skórovať nepodarilo, avšak potešilo čisté konto Krakovského.

Zajtra na nás čaká posledný zápas v základnej skupine proti Nigérii a v prípade plného bodového zisku nám naďalej ostáva nádej na postup.

Tento záznam bol publikovaný v Novinky . Uložiť odkaz do záložiek.