Premiérový šampionát očami trénera Caňa

Po návrate z nedávno skončených premiérových Majstrovstiev sveta v minifutbale sme vyspovedali hlavného trénera nášho tímu Michala Caňa. Ako hodnotí šampionát, čo ho potešilo a kde vidí priestor na zlepšenie do budúcna, nám prezradil v krátkom rozhovore.

Hlavný tréner pred zápasom s Kazachstanom

V akom zložení a s akými ambíciami ste odchádzali na šampionát?

Na Majstrovstvá sveta do Portugalska sme cestovali s úzkym a mladým kádrom. Materiálne zastrešení Slovenským minifutbalovým zväzom sme pri výbere vsadili na špecifické hráčske vlastnosti a dostatočnú hernú prax v minifutbale.
V konečnom počte 8 + 1 sme si v kabíne pred šampionátom dali dva ciele – nebyť do počtu a ukázať, že to vieme hrať na úrovni. Podľa toho sme aj prispôsobili našu taktiku. Nechceli sme „betónovať,“ no ani príliš otvárať hru a byť za to potrestaní. Snažili sme sa preto držať celú hru v strednej tretine ihriska, kde sme aktívne k súperovi dostupovali, získavali lopty a následne podnikali rýchle protiútoky.

Národný tím pri hymne

Ako hodnotíš zápasy v základnej skupine?

Vo všetkých 3 zápasoch sme mali výborné prvé polčasy. Chalani do stretnutí doslova vleteli, pri defenzíve pôsobili kompaktne a pred súperovou bránou boli nebezpeční.
Asi najviac nás môžu mrzieť nepremenené šance z úvodného dejstva proti Angličanom, no mňa osobne najviac prenasleduje nezvládnutý záver zápasu s USA. V ňom sa naplno prejavila naša neskúsenosť a Američanom sme takpovediac darovali zápas. Po nepríjemnom zážitku sa chalani dokázali rýchlo otriasť a v poslednom zápase s Kazachstanom preukázali na ihrisku patričný charakter. Vysoké víťazstvo 6:0 bolo peknou bodkou za naším prvým veľkým podujatím.

Konečný výsledok zápasu s Kazachstanom

Ako by si zhodnotil celkoho šampionát a aké sú výhliadky do budúcna?

Individuálne hodnotenia hráčov patria do kabíny, celkovo hodnotím naše vystúpenie ako uspokojivé. My sa však uspokojovať nechceme, presne vieme, kde sme spravili chyby a o rok sa vrátime skúsenejší a silnejší.
Na záver by som sa chcel poďakovať každému jednému členovi výpravy za dôstojnú reprezentáciu našej krajiny a realizačnému tímu za skvele vytvorené podmienky.