Pred sviatkami súboj stredných škôl na turnaji High School Socca Cup.

Pred najkrajšími sviatkami roku sa Slovenský minifutbalový zväz rozhodol zorganizovať pilotný ročník halového turnaja stredných škôl. 

Už túto stredu 19.12.2018 sa v Pezinku uskutoční turnaj za účasti šiestich stredných škôl z Bratislavy, Pezinka a Trenčína. K organizácií sa vyjadril aj Jakub Holeš, člen výkonného výboru SMZ. “Turnaj stredných škôl je vynikajúcou myšlienkou, keďže je to najlepšia veková kategória osloviť týchto študentov minifutbalom. Väčšina z nich končí v dorasteneckej kategórií vo veľkom futbale a sú vo fáze rozhodovania sa, ako ďalej budú pokračovať. A jednou z možností je práve minifutbal.”

Nadšený z tohto projektu je aj prezident zväzu Javer Gusejnov. “Futbalové turnaje na stredných školách sú na ústupe a je to veľká škoda. V tejto kategórií je naozaj veľký počet kvalitných a šikovných futbalistov, ktorí však nemajú veľakrát možnosť sa ukázať, prípadne zúžitkovať svoj talent. Sme radi, že aspoň týmto turnajom potešíme niekoľko z nich a pred sviatkami prežijú príjemný deň so svojimi spolužiakmi a rovesníkmi z iných škôl.”

“Aj na tomto turnaji sme sa riadili našou filozofiou, aby všetky školy prišli hrať bez akéhokoľvek štartovného. Všetky náklady hradíme my vďaka sponzorom a partnerom, ktorým sa tento projekt zapáčil. Stačí prísť a užívať si futbal,” povedal Gusejnov.

Vďaka partnerom bude zabezpečená na turnaji aj strava, pitný režim, ale aj fotografka Lucia Wenhardtová, ktorá bude k dispozícií počas celého turnaja. 

Na turnaji sa zúčastnia tieto školy: 

Gymnázium Pezinok
Obchodná Akadémia Pezinok 
Spojená škola sv.Vincenta de Paul Bratislava 
Gymnázium Metodova Bratislava
Súkromná stredná odborná škola Trenčín
Stredná priemyselná škola elektrotechnická Bratislava 

Všetky školy zabojujú o hodnotné ceny, ktoré venoval hlavný partner Superfutbal.sk

Tento záznam bol publikovaný v Novinky . Uložiť odkaz do záložiek.