Posila na reprezentačnej lavičke

V rámci prípravy na tohtoročné Majstrovstvá sveta SMZ rozširuje realizačný tím reprezentačného mužstva. Novým asistentom reprezentačného trénera Michala Caňa sa stáva skúsený Jozef Igaz z MÚMF Trenčín.

Slovenskú reprezentáciu v minifutbale čaká tento rok niekoľko zrazov a aktivít, ktoré by mali pripraviť mužstvo na vrchol sezóny, na októbrové Majstrovstvá sveta. Výkonný výbor SMZ na poslednom zasadnutí jednohlasne schválil ako nového asistenta reprezentačného trénera Caňa čoskoro 36-ročného Jozefa Igaza, ktorý sa na reprezentačnej lavičke predstaví už na najbližšom zraze začiatkom apríla.

“Je to momentálne najvhodnejší kandidát a sme radi, že ponuku prijal. Spolu s trénerom Caňom budú spolupracovať na naplnení našich cieľov a verím, že úspech sa dostaví”, komentoval zvolenie Igaza Ivan Křížek, člen Výkonného výboru, zodpovedný za reprezentáciu.

Stať sa členom reprezentačného tímu Slovenska je sen každého hráča, či trénera, preto som ponuku okamžite prijal. Zároveň chcem poďakovať spolupracovníkom z MÚMF, ktorí mi na Výkonnom výbore dali zelenú a mohol som tento post pri reprezentácií prijať. Teším sa na najbližší reprezentačný zraz, kde začneme prípravu na MS”, vyjadril sa Igaz.

Spokojnosť s výberom prejavil aj reprezentačný tréner Michal Caňo: “Potrebujeme do našich radov pritiahnuť osobnosti, ktoré už v minulosti dokázali vryť svoje meno hlboko do povedomia minifutbalu a svoje bohaté skúsenosti budú vedieť zúročiť v prospech zväzu a tvoriaceho sa reprezentačného mužstva. Aj z tohto dôvodu bol Igaz jednoznačne najhorúcejší kandidát. Sme radi, že ponuku prijal“.

Superfutbal.sk