Nezvládnutý záver zápasu nás pripravil o bodový zápis

Chyby zo záveru zápasu pripravili reprezentačný tím o bodový zápis z prvého zápasu na MS 2019. Kazachstanu sme podľahli 1:2.

V prvom zápase na tohtoročných Majstrovstvách sveta na gréckom ostrove Kréta naša reprezentácia nastúpila proti výberu Kazachstanu. Už podľa súpisky súpera a predzápasovej prípravy bolo jasné, že sa jedná o úplne iné mužstvo, než to z roku 2018, ktoré sme v Lisabone zdolali 7:0.

Do zápasu sme nastupovali s taktikou zaskočiť súpera našou bojovnosťou a cieľom pokúsiť sa čo najskôr vstreliť rýchli gól. Po polčasovom bezgólovom stave sa nám podarilo skórovať hneď v úvode druhého polčasu gólom Dudáša a všetko sme mali vo vlastných rukách.

Vďaka nedisciplinovanosti súpera sme od 36. minúty hrali presilovú hru o jedného hráča. Tá sa nám však nepodarila a väčšinu času nás súper tlačil pred našou bránou.

Zlom nastal v 38. minúte, keď sa súperovi podarilo vyrovnať stav na 1:1 a predovšetkým získať psychickú výhodu. Vyústením smolného záveru zápasu bola situácia z nadstaveného času, kedy sa po našej chybe súper dostal do “nájadzu” na našu bránku, ktorý zakončil nekompromisne a tak sme prišli o všetky body z tohto zápasu.

Tím sa musí z takéhoto záveru poučiť a v ďalšom zápase proti USA zabojovať naplno a naplno bodovať, ak chce pomýšľať na postup zo základnej skupiny. V zápase sa zranil pilier obrany Galko a jeho nastúpenie v ďalšom zápase je otázne.