Na záver skupiny víťazstvo s Nigériou

V poslednom zápase Slovenska v základnej skupine E na Majstrovstvách sveta sme porazili outsidera skupiny vysoko 4:0 a udržali si teoretickú šancu na postup.

Do zápasu sme nastupovali s tým, že môže byť naším posledným na turnaji a preto hlavným pokynom trénera Caňa bolo užiť si ho a ukázať pekný futbal. Na zápas sme nastúpili bez zraneného kapitána Drápala a preto kapitánsku pásku aj v tomto zápase niesol Toman.

Zápas začínal o 15:00 miestneho času a ortuť teplomera sa šplhala vysoko nad 30 stupňov, vďaka čomu bolo jasné, že proti fyzicky zdatnému súperovi to nebude ľahký zápas.
Začali sme opäť nervózne a na ihrisku sme sa hľadali, čo vyústilo do niekoľkých príležitostí Nigérie, v ktorých nás však podržal brankár Maglen. Zlomový moment nastal v 16. minúte po faule Nigérie, po ktorom rozhodca nariadil pokutový kop. Na ten si najviac veril zranený Dudáš, ktorý napriek problémom s nohou s prehľadom penaltu premenil. Dudáš tým dostal tím do psychickej pohody, čo vyústilo do ďalších dvoch gólov Adamca s Tomanom ešte v prvom polčase.

Druhý polčas sa na horúcom počasí hral v kľudnejšom tempe, vytvárali sme si šance, avšak opäť sme doplácali na slabšiu koncovku. V závere zápasu zavŕšil našu výhru druhým gólom v zápase Toman a po záverečnom hvizde sme sa okrem výhry tešili aj z čistého konta aj nášho druhého brankára Maglena.
V základnej skupine sme získali 6 bodov so skóre 8:5. Teraz nám ostáva už len povzbudzovať Nigériu s Ománom, aby obrali USA, alebo Kazachstan o body a posunuli nás tak medzi 16 najlepších tímov MS.

Tento záznam bol publikovaný v Novinky . Uložiť odkaz do záložiek.