Mužstvá začali prípravu pred reštartom súťaží

Napriek opatreniam, ktoré stále neumožňujú pokračovanie minifutbalových súťaží, sa mužstvá z popredných pozícií postupne vracajú na ihriská a pred reštartom sezóny sa pripravujú na veľmi horúce leto. My sme sa pozreli na tímy, ktoré sa počas ťažkého obdobia snažili fungovať, aj keď v obmedzenom režime.

Foto: Lucia Wenhardtová

Kríza spôsobená pandémiou Covid-19 zasiahla aj minifutbal. Tesne pred začiatkom jarnej časti ligových súťaží po celom Slovensku sa vládne elity rozhodli pre zdravie obyvateľstva zastaviť súťaže všetkých športov. V celej krajine začali platiť prísne opatrenia, ktoré zastavili „normálny“ život, na ktorý sme boli zvyknutí.

Keďže tímy sa poctivo pripravovali na jarnú časť, pozreli sme sa na niektoré z nich, ako fungovali počas obdobia bez športu

V Bratislave aktívna silná trojka

1.FC Pressburg a Mystery MFC z bratislavskej Uniligy sú celky, ktoré dlhodobo spolupracujú a ich kooperácia je každým rokom väčšia. Ani po odchode Pressburgu do nižšej súťaže sa snaha oboch mužstiev o zvýšenie popularity malého futbalu nestratila, práve naopak. Napriek zavretým športoviskám sa vybraní členovia oboch mužstiev stretávali a spoločne začali hrávať nohejbal. Po uvoľnení opatrení sa partia okolo manažéra „Bratislavčanov“ M. Caňa rozhodla zorganizovať pre svoje spriaznené mužstvá nohejbalovú ligu „Kings of Sito“. Po dodržaní hygienických opatrení sa tejto súťaže zúčastnili okrem oboch spomenutých tímov aj Superfutbal.sk N3M a futsalové mužstvo Relax.
Okrem tejto aktivity sa koncom mája začala letná edícia „UNILIGA CLASSIC“, kde sa začalo naplno aj s malým futbalom. Najviac hráčov na tieto zápasy posiela opäť dvojica tímov Mystery – Pressburg , doplnená o hráčov Menežeris a Red Devils. Tieto priateľské zápasy sa odohrávajú na domácom ihrisku Uniligy, na Mladej Garde.

Foto: Lucia Wenhardtová

Piaty tím prvoligovej tabuľky Red Devils sa začal spoločne pripravovať taktiež na Mladej garde. Okrem tréningových zápasov má tento celok v pláne aj niekoľko priateľských zápasov, podľa informácií by všetky oslovené tímy mali byť z bratislavskej Uniligy.
Na reštart sezóny sa nepripravujú len prvoligové celky, ale aj mužstvá v nižších ligách. Pekným príkladom je treťoligový „Die Mannschaft“. Tím po uvoľnení opatrení začal hrávať prípravné zápasy so Sportingom.

Foto: Lucia Wenhardtová

V Trenčíne bez Laugaricio FK a Dragon

Aj „mesto módy“ túžobne očakáva reštart svojich minifutbalových líg. Už teraz je však jasné, že liga sa dohrá bez mužstiev Laugaricio FK a Dragon. Či je to kompletný zoznam, alebo sa pridajú ďalšie celky je zatiaľ nejasné. Obe najväčšie Uniligové súťaže (Bratislava a Trenčín) však rátajú aj s alternatívou bez niekoľkých tímov.
Liga sa však s najväčšou pravdepodobnosťou dohrávať bude a preto sa niektoré mužstvá začali organizovať a pripravovať na reštart.
Jedným z nich je aj „DELNET TRENCHTOWN“, ktorý začal s tréningovými zápasmi. Okrem nich sa pripravuje aj jeden z najlepších tímov v Trenčíne S.N.P. Niektorí hráči sa pravidelne zúčastňujú v nedeľu na tzv. „Omšovom futbale“. Podľa informácií sa postupne na trávniky vracajú aj druholigové Sršne a známy prvoligový celok Botafogo.

Mužstvá oboch líg čaká horúce leto. Okrem minifutbalových súťaží je väčšina hráčov registrovaných aj v klasickom „veľkom“ futbale, kde ich čaká letná príprava. V Bratislave sa nahlas hovorí aj o reštarte fustalových líg, kde je taktiež veľké množstvo hráčov zapojených z bratislavskej Uniligy.
My im samozrejme prajeme hlavne veľa zdravia a organizátorom líg aj pevné nervy.