Minifutbal v Trenčíne pod krídlami SMZ.

Slovenský minifutbalový zväz získal ďalšieho silného partnera v podobe Mestskej únie malého futbalu (MÚMF) v Trenčíne. Dôkazom kvality tejto súťaže sú aj vynikajúce výsledky viacerých tímov, ktoré pôsobia v tejto lige. 

Po bratislavskej Unilige sa pod patronát Slovenského minifutbalového zväzu dostala aj MÚMF v Trenčíne, ktorá patrí k najstarším ligám na Slovensku.
Začiatky organizovaného malého futbalu v Trenčíne sa datujú do roku 1982 a v tomto ročníku hrá ligu 29 mužstiev v troch ligách. Najznámejšie mužstvo je FC Letka, ktoré sa pohybuje už niekoľko rokov medzi elitou na Slovensku. 

FC Letka patrí medzi vlajkové lode minifutbalu v Trenčíne. 

“Trenčín má dlhodobo veľmi dobre organizovanú ligu. Okrem zanietených ľudí, ktorí sa starajú o chod súťaže, je tam taktiež niekoľko kvalitných tímov. Mrzí ma, že doteraz bola aj táto súťaž nepovšimnutá a nedostávalo sa jej toľkej pozornosti ako si zaslúži. Je veľmi dôležité, aby si ľudia uvedomovali, že bez týchto líg a mužstiev by minifutbal na Slovensku neexistoval. Pre nás je dôležité, že sme získali silného partnera, ktorý nám pomôže zlepšovať podmienky v minifutbale,” povedal Javer Gusejnov, prezident SMZ.

Vyjadrenie Jozefa Igaza spolu s rozhovorom Vám prinesieme už čoskoro. 

TRENČÍN, VITAJ !!

Tento záznam bol publikovaný v Novinky . Uložiť odkaz do záložiek.