Góly z konca zápasu pripravili Slovákov o prvé body na MS

Slovenská minifutbalová reprezentácia sa v utorok o polnoci stretla s výberom USA. Po prehre s Angličanmi museli Slováci jednoznačne bodovať, aby si udržali šance na postup zo základnej skupiny. Napriek skvelému vývoju si mužstvo okolo kapitána Ladislava Pecka nepripísalo ani bod a podľahlo USA 2:4.

Predzápasová fotka

Mladý Slovenský výber dnes absolvoval náročný deň. Už ráno musel realizačný tím riešiť zranenie kľúčového hráča Milana Sádovského, ktorý nedohral zápas s Anglickom a jeho zranenie s trieslom sa ukázalo ako vážnejšie. Doterajší tréner Michal Caňo, ktorý stále aktívne hráva minifutbal na najvyššej úrovni sa dostal na súpisku pre tieto MS, kde ho vedenie zväzu dodatočne dopísalo. Pre zápas s USA sa dočasným hlavným trénerom stal doterajší vedúci mužstva Ivan Křížek. Po týchto administratívnych zmenách sa celý tím presunul na tréningové ihrisko, kde sa mužstvo zdokonaľovalo v štandardných situáciách.

V poobedňajších hodinách bol tím prijatý na Slovenskej ambasáde v Lisabone, kde ich srdečne privítal veľvyslanec SR Oldřich Hlaváček spolu s konzulom Gabrielom Szökem. Obaja priblížili členom tímu činnosť ambasády a život v Portugalsku. Zástupcovia zväzu odovzdali veľvyslancovi reprezentačný dres s jeho menom a podpismi všetkých hráčov a členov realizačného tímu. Zároveň členovia ambasády prisľúbili účasť na večernom zápase proti USA.

Prijatie u veľvyslanca

Zápas, na ktorý nastúpil Slovenský tím bez zraneného Sádovského sa začal v neskorých nočných hodinách. Fanúšikovia Slovenska sa prvýkrát tešili v 10. minúte, keď sa svojím premiérovým gólom zapísal do streleckej listiny Radoslav Drápal. Vďaka skvelej defenzívnej činnosti si svoje tesné vedenie reprezentanti Slovenska udržali až do polčasového hvizdu.

Druhá gólová radosť prišla v úvode druhého polčasu, keď si po peknej akcií Jakuba Rybana dotlačil loptu do vlastnej brány reprezentant USA Haugland. Po skvelom úvode nasledoval uragán šancí pre USA, no v zápase podržal skvelými zákrokmi brankár Martin Souček. Ten bol však prikrátky v 27.minúte, keď Cascio znížil stav stretnutia na 2:1. Keď o tri minúty neskôr vyrovnal Salama na 2:2, na hráčoch Slovenska bola vidieť nervozita. Tá spôsobila „hororový“ koniec, keď minútu pred koncom poslal do vedenia USA svojím druhým gólom Cascio a o niekoľko desiatok sekúnd spečatil víťazstvo súpera  Castillo.

Po zápase bolo na tvárach hráčov ako aj celému tímu vidieť obrovské sklamanie a smútok. Napriek tomu sa k zápasu v krátkosti vyjadril dočasný tréner Ivan Křížek: „Prehrali sme vyhratý zápas. Po individuálnych chybách sme absolútne nezvládli záver stretnutia. Musíme sa poučiť a vyvarovať sa im v ďalších zápasoch. Proti Kazachstanu však nastúpime odhodlaní vyhrať a poďakovať touto cestou všetkým naším fanúšikom, ktorí nás podporovali či tu v Lisabone, alebo doma na Slovensku“.

V stredu má reprezentačný tím pred sebou voľný deň, ktorý využije na oddych a na fyzickú, ako aj psychickú regeneráciu.

Posledný zápas v skupine odohrajú naši reprezentanti vo štvrtok 27.9. o 17:00 SELČ proti reprezentantom Kazachstanu. Zápas Slovenska s Kazachstanom môžu fanúšikovia sledovať prostredníctvom živého prenosu TV Arena Sport, alebo na sociálnych sieťach (Facebook a YouTube).