Bratislavskej Unilige kraľuje naďalej Papalalulu

Ďalšiu úspešnú sezónu má za sebou aj bratislavská Uniliga, ktorá je dlhodobo považovaná za jednu z najlepších a najnáročnejších minifutbalových líg na Slovensku. V nasledujúcich riadkoch sa lepšie pozrieme na konečné umiestnenie vybraných tímov, ako aj na ich ťaženie za úspechom počas náročnej sezóny.

Papalalulu – Majster Uniliga Bratislava 2018/2019

Mužstvo Papalalulu je na minifutbalovej scéne už istý čas obávaným pojmom. Po ligovom triumfe v sezóne 2017/2018, si tím okolo Miroslava Žídzika brúsil zuby aj na jeho neľahkú obhajobu. Najväčšou prekážkou pre „Papalákov“ v ceste za úspechom sa stalo hviezdami nabité mužstvo Superfutbal.sk N3M, ktoré bolo viacerými odborníkmi pasované na hlavného ašpiranta na titul. Nakoniec sa však tím okolo manažéra Jakuba Holeša musel skloniť pred nazastaviteľným finišom v podaní Papalalulu.

Rozhodujúcim zápasom sezóny bol priamy súboj medzi týmito mužstvami v základnej časti. Superfutbal.sk N3M strácalo na svojho konkurenta už 4 body a jedine trojbodové víťazstvo ich ešte oprávňovalo pomýšľať na ligový titul. Papalalulu malo na tento duel k dispozícií len hŕstku hráčov, Holešovci naopak dokázali postaviť do stretnutia silnú zostavu vyšperkovanú kanonierom Marekom Rigo. Tá na ihrisku potvrdzovala svoje technické predpoklady a dominovala v držaní lopty, skúsenosti však opäť ukázali Papaláci a po víťazstve 4:3 sa jednoznačne odtrhli od súpera v boji o titul. Hviezdou zápasu bol hráč víťazného tímu Marek Blažej, ktorý strelil všetky góly svojho mužstva.

Kapitán Papalalulu – Miroslav Židzík

Superfutbal.sk N3M si postupne uvedomovalo, že titul je len v teoretickej rovine a tomu nasvedčoval aj priebeh zvyšku sezóny. Uvoľnená atmosféra a slabá motivácia spôsobili zbytočné straty v nadstavbe, čo využili „mladé pušky“ z Menežeris, ktorí po úspešnej sezóne skončili na striebornej pozícii. Menežér Jozef Kapičák tak do bodky naplnil legendárne „kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva!“ Mladý a behavý celok síce reálne do boja o titul nezasiahol, konečné druhé miesto však mladíci bez pochyby považujú za úspech. S odstupom času možno viac než iné prehry mrzí tá s Artmediou (11 : 12), ktorá ich v reálnom čase pripravila o ešte lepší celkový výsledok. Napriek tomu sa stali chalani z Menežeris príjemným prekvapením celého ročníka.

Legendárne mužstvá UniLigy ako 1.FC Pressburg a Red Devils, bez ktorých si už niektorí nevedia ani sezónu predstaviť, skončili na 4. respektíve 6. mieste. Manažér Red Devils Róbert Kmeťo sa cez zimu pokúsil opäť posilniť tím, čoho cieľom mal byť priamy boj o medailové pozície. Napriek tomu, že jarná časť bola v podaní “diablov” fenomenálna, po bojoch sa museli uspokojiť aj s nepopulárnou “zemiakovou” medialou. Tím FC Red Devils má vo svojom kádri hneď niekoľko skvelých futbalistov, s prvou trojkou si však nedokázali poradiť a preto je konečná 4. pozícia z tohto pohľadu zaslúžená a po nevydarenej minulej sezóne je v kabíne „červených diablov“ vítanou náplasťou.

Na 5. pozícií sa umiestnilo mužstvo EngerauBoys. Tím okolo manažéra Majkyho Topora s niekoľkými kvalitnými hráčmi však doplácal na slabšiu dochádzku, čo vyustilo do niekoľkých vynútených kontumácii čo stálo tím možnosť zabojovať o lepšie umiestnenie. Napriek tomu je konečné umiestnenie pre tento celok určite úspechom. Medzi najväčšie hviezdy mužstva patrí Dominik Kratochvíl, Marko Vizváry a nezničiteľný Marián Križan.

Temný1.FC Pressburg sa tento rok musel uspokojiť s konečným 6. miestom. Mužstvo s najnetradičnejšími dresmi na Slovensku hrá už niekoľko rokov v podstate s rovnakými hráčmi a dopĺňanie kádra je zriedkavé. Preto sa šíria informácie, že toto mužstvo sa už ďalší ročník nemusí objaviť medzi ostro sledovanou uniligovou elitou. Pre napredovanie minifutbalu v Bratislave a na Slovensku však vedenie ligy verí, že sa podarí presvedčiť tento tím na ďalšie pôsobenie v projekte. To však manažér mužstva Michal Caňo bude musieť podľa vlastných slov káder takpovediac „pozdvihnúť“.

Na 7. priečke skončil ďalší známy bratislavský tím, FC Galacticos. Mužstvo zdobili počas sezóny kolísavé výkony. Práve Galacticos je jedným z mála celkov, ktoré dokázali poraziť Superfutbal.sk N3M (7:6) a len tesne podľahli majstrovi ligy Papalalulu (4:5). O body a prípadne lepšie umiestnenie ich však obrali aj nečakané prehry s Engerau Boys (4:7), Heritage Cars (4:10), či s Artmediou (3:6). Galacticos je napriek tomu rešpektované mužstvo, s ktorým treba rátať v bojoch o najvyššie tabuľkové pozície.

Mystery MFC ako nováčik avizoval pred sezónou útok na elitnú prvú osmičku. Po kvalitnej jesennej časti to vyzeralo, že „čarodejníci“ zabojujú o prvú 5-ku súťaže. Po postupe medzi 8 najlepších tímov sa celok okolo kapitána Laca Pecka dostal až na piate miesto. V nadstavbe sa však karta veľmi rýchlo obrátila a mužstvo odvtedy nevyhralo ani jeden jediný zápas. Po zranení legendárneho Romana Kratochvíla prišiel do tímu ďalší skúsený „ligistaErik Čikoš, no ani to nepomohlo vedeniu mužstva k lepším výsledkom. Šnúra bez získania čo i len bodu sa ťahá už od 24.apríla. Napriek tomu však Mystery MFC skončilo spomedzi nováčikov najlepšie.