Bratislavská Uniliga členom SMZ.

Slovenský minifutbalový zväz získal pod svoje krídla jednu z najlepších minifutbalových líg na Slovensku. Súťaž, ktorá funguje už od roku 2014, bude podľa slov predsedu ligy R. Kmeťa podporovať aktivity zväzu a pomáhať pri ich realizovateľnosti. 

“Som naozaj rád, že Uniliga sa stáva členom SMZ. Za posledné mesiace som pri komunikácií s predstaviteľmi zväzu zistil, že naozaj chcú posunúť minifutbal na vyššiu úroveň. Páči sa mi aj fakt, že všetky aktivity a projekty, ktoré majú naplánované, nebudú robiť za účelom nejakého zárobku, ale chcú pomôcť klubom a ligám, aby sa tento šport dostal do popredia. A takúto filozofiu máme aj my v lige, preto si myslím, že naša spolupráca bude úspešná”, povedel Kmeťo.

Práve vstup Uniligy do SMZ bol jedným z bodov programu na pravidelnom stretnutí kapitánov a zástupcov mužstiev, ktoré sa konalo 23.11. v hoteli Bratislava. Na tomto zasadnutí boli aj členovia SMZ a boli pripravení zodpovedať na všetky otázky, týkajúce sa tohto bodu. 

Po odhlasovaní neskrýval radosť ani prezident SMZ Javer Gusejnov: “Už počas MS v Lisabone sme cítili podporu Uniligy a preto sme spolu s kolegami pracoval na tom, aby táto spolupráca bola hlbšia a pritiahli túto súťaž pod zväz. Teším sa z toho a príjemne ma prekvapilo, že toto rozhodnutie bolo jednohlasne prijaté všetkými zástupcami mužstiev. Berieme to však ako záväzok a budeme sa snažiť pracovať a robiť všetko pre to aby sme minifutbal dostali na vyššiu úroveň.

SMZ zároveň ohlásilo rokovanie s ďalším potencionálnym členom. 

Tento záznam bol publikovaný v Novinky . Uložiť odkaz do záložiek.