Americké déjà vu

Po druhej prehre na turnaji už nie sú šance na postup v našich rukách keď náš výber po roku podľahol opäť USA, tentokrát 1:3.

Hráči po smolnej prehre s Kazachstanom nastúpili na zápas s USA namotivovaní s ambíciou vrátiť USA prehru z predhádzajúcich MS v Lisabone. USA opäť prišli na Majstrovstvá so silným tímom aj so skúsenými hráčmi z MLS ako Lamar Neagel či Robbie Findley.

Do zápasu sme nastúpili s podobnou taktikou ako proti Kazachstanu pokúsiť sa o rýchli gól a prevýšiť súpera predovšetkým tímovou hrou a bojovnosťou. To sa nám podarilo gólom Adamca z 9. minúty a dostali sme súpera pod tlak, ktorý vyustil do viacerých šancí na našej strane, z ktorých najviac mrzela nepremenená šanca Paxnera, po ktorej mohlo byť 2:0 a zápas by sa len dohrával. Smola sa však na nás začala lepiť ešte v prvom polčase, keď sa zranil Dudáš.

Druhý polčas začal ako zo zlého sna, keď sa stav zraneného Dudáša začal zhoršovať, čo vyústilo až do jeho odvozu do nemocnice a zároveň sa zranil aj kapitán Drápal, ktorý taktiež zápas nedohral. Obe tieto zranenia zasiahli do taktiky trénera Caňa. To čo nasledovalo bolo déjà vu z roku 2018. USA najprv v 32. minúte vyrovnalo na 1:1 a obrat v zápase dokonalo dvoma gólmi z 36. a 37. minúty. V závere sa hráči pokúsili ešte niečo s výsledkom spraviť, žiaľ sa to nepodarilo a po výsledku 3:1 sa z víťazstva tešil výber USA.

Po dvoch prehrách sú pred nami ešte dva zápasy v základnej skupine s Ománom a s Nigériou, avšak naše šance na postup už nie sú v našich rukách.

Tento záznam bol publikovaný v Novinky . Uložiť odkaz do záložiek.