Trojbodová rozlúčka Slovenska so šampionátom

Slovenská minifutbalová reprezentácia sa na tohtoročných MS rozlúčila vysokým víťazstvom nad Kazachstanom 6:0. Oba tímy mali pred posledným zápasom v skupine na svojom konte nula bodov a preto bolo jasné, že sa so šampionátom lúčia.

Tímová fotografia pred zápasom

Zápas sa hral o 16:00 a keďže v Lisabone sú v týchto dňoch tropické horúčavy, pre obe mužstvá boli podmienky naozaj náročné.  Slovenskí reprezentanti sa však pred zápasom správne nabudili a po smolnej prehre s USA sa chceli svojím fanúšikom a všetkým, ktorých ich podporovali odvďačiť víťazstvom.

Od úvodu stretnutia mal náš mladý tím Slovenska hernú prevahu a po dvoch rýchlych góloch Drápala sa do polčasovej prestávky presadil aj Ryban a svojmu súperovi sme odskočili na rozdiel triedy. Ani v druhom dejstve naši reprezentanti nepoľavili a do gólovej listiny sa zapísal postupne Sádovský, kapitán Pecko  a svoj hetrik zavŕšil Drápal.

Historicky prvý slovenský strelec hetriku na Majstrovstvách sveta Radoslav Drápal sa k zápasu vyjadril: „Prvé dva góly mi famózne naservíroval Jakub Ryban. Tímu sa herne darilo, posledný zápas sme si chceli užiť. Za hetrik som rád, avšak samozrejme vyradenie stále bolí, nakoľko sme ho mali na dosah.

Slováci sa z tohtoročných MS rozlúčili už v základnej skupine, napriek tomu však počas celých MS podávali pekné výkony a predvádzali útočný futbal. Komplexné zhodnotenie našich reprezentantov  zverejníme po zasadnutí  VV príchode na Slovensko.