Papalalulu medzi najlepšou šesťnástkou

POREČ (Chorvátsko)

Slovenský zástupca Papalalulu (Bratislava) si v premiérovom ročníku Socca Ligy Majstrov po dvoch remízach zabezpečil víťazstvo v základnej skupine “A” a postúpil medzi 16 najlepších tímov na Svete.

Papalalulu po postupe zo základnej skupiny “A”

V základnej skupine “A” sa Slovenský zástupca na úvod skupiny remizoval 2:2 s domácim tímom z Chorvátska Cotrugli Business School, následne rovnakým výsledkom skončil aj druhý zápas proti Lotyšskému FC Nikers. Na postup potrebovali plný bodový zisk, čo sa im nakoniec podarilo keď Bulharský tím MFC Bulgari porazili vysoko 10:1 a tým si zabezpečili víťazstvo v skupine.

Kapitán Miroslav Židzik v stretnutí proti Cotrugli Business School

Kapitán Miroslav Židzik sa po zápase s MFC Bulgari vyjadril: “Po obrovskej kanonáde, ktorú sme predviedli v poslednom zápase, postupujeme na základe najlepšieho skóre z prvého miesta z našej skupiny do vyraďovacej fázy ligy majstrov. Treba však podotknúť ,že nám žreb veľmi prial, nakoľko náš súper v treťom rozhodujúcom zápase nastúpil značne unavený a v oklieštenej zostave, lebo cestou na ligu majstrov mala jedna z ich posádok autohaváriu a v prvom zápase sa im ešte nepríjemne zranil hráč. V zápase sme podali dobrý výkon vypracovali a popremieňali množstvo šancí. V bráne nás opäť podržal celý zápas výborne chytajúci Robo Maglen, keď loptu zo svojej siete vyťahoval len jediny krát. Už zajtra nás v prvom kole vyraďovacej fázy čaká o 14:00 tím zo španielska. Držte nám palce.”

Juraj Stašiak vysvetľuje taktiku spoluhráčom

Dnes na Papalalulu čaká o 14:00 súboj v osemfinále proti Španielskemu tímu FSS Navarra Veteranos (základná skupina “E”). Prenos zo zápasu budete môcť sledovať na sociálnej sieti YouTube.

Osemfinále Socca Ligy Majstrov

Galéria zo základnej skupiny: