Marek Beňo (tím FC Letka): „Našu kožu nepredáme lacno!“

Už 7.9.2017 sa nám začne v slovinskom meste Terme Čatež Európska Liga majstrov v malom futbale pod oficiálnym názvom EMF Chamipons League 2017!

Podujatie, kde sa stretnú najlepšie tímy malého futbalu zo starého kontinentu, bude trvať celkovo 5 dní a po prvýkrát bude šampionát z dvoch častí. Okrem hlavnej časti turnaja bude tento krát prebiehať aj súťaž “starých pánov“, teda medzi tímami, ktorých hráči majú nad 40 rokov.

Obhajcom z predchádzajúcej edície Ligy majstrov v malom futbale 2016 je maďarský tím ARAMIS SE – MAD DOGS. Slovensko vyšle oproti minulému roku o dvoch zástupcov navyše, teda celkovo 4. Postupne si predstavíme všetky 4 tímy.

Veľa sa bude očakávať určite od tímu FC Letka, ktorý nechýbal ani na minuloročnom turnaji Ligy majstrov v Maribore, a tak bude našim najskúsenejším tímom. O minuloročnej skúsenosti, i tohtoročných ambíciách sme sa porozprávali s kapitánom trenčianskeho tímu FC Letka Marekom Beňom.

1, FC Letka neobhájila v júni prvenstvo na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale, kde skončila na štvrtom mieste, no na EMF Champions League vycestuje už po druhýkrát, teda ako najskúsenejší tím z našich 4 účastníkov. Aké skúsenosti ste si odniesli z Vašej prvej účasti na európskej Lige majstrov v malom futbale v Maribore 2016? Ak to porovnáte tímy z tohto podujatia s TOP tímami na Majstrovstvách Slovenska, sú v niečom iné, alebo?

Marek: „Dobrý deň, ako sme sa mohli minulý rok presvedčiť v Maribore sa už jednalo o TOP tímy z celej Európy, ktoré sa právom kvalifikovali. Tímy boli zohratejšie a mali prepracovanejší herný systém, bolo vidieť, že krajiny v ktorých hrávajú sú o malý kúsok pred Slovenskom a malý futbal je u nich rozšírenejší. Čo sa týka skúseností, tak minulý rok sme sa presvedčili, že treba bojovať celý čas až kým nie je úplný koniec, veď sa nám v 1/16 finále podaril malý zázrak, keď sme ešte 3min pred koncom prehrávali 1:3 a podarilo sa nám vyrovnať a na penalty postúpiť.“

 

2, Tentokrát sa Liga majstrov bude opäť odohrávať v Slovinsku, no v inom meste. Hostiteľom bude mesto Terme Čatež. Pred rokom sa Vaša cesta skončila tesnou prehrou 1:2 v osemfinále. S akým cieľom vycestuje FC Letka tentokrát?

Marek: „Nepoznáme ešte svojich súperov, tak opäť sa ideme pobiť o čo najlepšie umiestnenie a postup zo skupiny. Máme rešpekt pred týmto turnajom, ale svoju kožu nepredáme lacno.  Sen je prekonať 1/16 Finále, uvidíme aká bude realita.“

 

3, Vycestuje FC Letka v plnej sile? Čo bude najsilnejšou zbraňou tímu? Na čo si bude treba dávať obzvlášť pozor?

Marek: „Oproti Mariboru sme sa posilnili na brankárskom poste, kde máme legionársku posilu Ossouma Khouja (Tunis), ale zase na druhej strane sme prišli o pilier nášho tímu „Čága“ (Roman Častulín). Minulý rok sme vypadli s Rumunským tímom MAV Continental po individuálnych chybách, tým sa chceme ako tím teraz vyvarovať.“

 

4, Bude FC Letka sprevádzať na turnaji niekto špeciálny? Fanclub, priatelia, či rodina?

Marek: „Tento rok nás opäť príde podporiť verný fanúšik „Irbe“, ktorý nechýbal ani v Maribore (smiech).“

 

5, Ak zaspomínate na Maribor 2016, ako by ste popísali tento turnaj pohľadom hráča. Ako vyzerala atmosféra turnaja mimo ihriska, na ktorom sa zúčastnilo 68 najlepších tímov z celej Európy?

Marek: „U veľa tímov bolo vidieť ako je v ich krajinách malý futbal rozšírený a populárny a tento turnaj brali maximálne zodpovedne. My sme s ďalším zástupcom Slovenska tímom Menežeris tvorili skvelú partiu aj mimo ihriska a počas zápasov sa vzájomne povzbudzovali, predsa sme reprezentovali jednu krajinu.“

 

6, Čo by ste poradili ostatným slovenských účastníkom, ktorí na takéto veľké podujatie vycestujú po prvýkrát?

Marek: „Martin Ďuráči im odkazuje, aby ich cesta nezmohla (smiech).“

7, Žreb prebehne priamo na mieste štvrtok 7.9.2017. Je niekto, koho si v skupine neželáte, respektíve zástupcom akej krajiny by ste sa chceli vyhnúť? 

Marek: „Jednotlivé kvalifikované tímy nejako špeciálne nepoznáme, ale všetci čo sa kvalifikovali majú určite svoju silu tak nikoho nechceme podceniť.“

 

Výprava tímu FC Letka

Brankár: Ossouma Khouja

Obrana: Marek Beňo, Ivan Hubina, Matej „citrón” Moško, Jan Dohnan

Útok: Jaroslav Repa, Martin Ďuráči, Lukáš Jambor

Realizačný tím: Jozef Igaz (chlapec pre všetko)